ماما

وبنوشته های یك ماما
اینجا یه چیزایی پیدا میشه واسه خوندن!
مشاوره تلفنی مامایی

مشاوره مامایی
عفونت های قارچی

دستگاه تناسلی داخلی از واژن، رحم، لوله‌‌های فالوپ (لوله‌های رحمی) و تخمدانها تشکیل شده است.
واژن لوله‌ای عضلانی است که از فرج در بیرون بدن تا رحم در داخل بدن امتداد دارد. طول واژن ۱۲-۸ سانتی‌متر در زنان بالغ است. از آنجا که این عضو دارای دیوارة عضلانی است می‌تواند منقبض یا منبسط شود. همین خصوصیت باعث می‌شود ...ادامه مطلب
طبقه بندی: بیماری های زنان، 
برچسب ها: بیماری، زنان، عفونت، ترشح، قارچ،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 دی 1389 توسط ماما | نظرات ()
مصرف میوه و سبزی زیاد در رژیم غذایی زنان ، احتمال تشکیل جنین دختر را افزایش می دهد.
پژوهشگران علوم پزشکی در کشور هلند می گویند نتایج تحقیقات نشان می دهد زنانی که قصد دارند در آینده نزدیک باردار شوند می توانند با گنجاندن میوه و سبزی زیاد در رژیم غذایی‌شان احتمال صاحب فرزند دختر شدن را افزایش دهند آنان تاکید می کنند این زنان برای داشتن فرزند دختر سبزی و میوه زیاد بخورند .

 این پزشکان دریافته‌اند که مصرف غذاهایی که منابع غنی از دو ماده معدنی کلسیم و منگنز هستند مثل سبزیجات سبز رنگ پیش از باردار شدن، احتمال به دنیا آوردن فرزند دختر را افزایش می‌دهد.

این متخصصان با مطالعه روی گروهی از زنان داوطلب متوجه شدند که...ادامه مطلب
طبقه بندی: تعیین جنسیت جنین، 
برچسب ها: تعیین جنسیت، دختر، پسر، رژیم غذایی،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 26 دی 1389 توسط ماما | نظرات ()

آیا سونوگرافی می تواند جلوی تولید اسپرم در مردان را بگیرد ؟


سونوگرافی، راهی جدید برای سترون کردن مردان
دانشمندان آمریکایی سرگرم آزمایش در این زمینه‌اند که آیا سونوگرافی می تواند جلوی تولید اسپرم توسط مردان را بگیرد.

کارشناسان دانشگاه کارولینای شمالی در آمریکا معتقدند که ...ادامه مطلب
طبقه بندی: جلوگیری از بارداری، 
برچسب ها: سونوگرافی، جلوگیری از بارداری،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 25 دی 1389 توسط ماما | نظرات ()

کیست های تخمدان


کیست های تخمدان کیسه های کوچک محتوی مایع هستند که در تخمدان ها(ovarys) رشد می کنند. بیشتر کیست ها بی ضرر هستند اما بعضی از آن ها می تواند مشکلاتی نظیر پاره شدن ، خونریزی و درد را ایجاد کند.و ممکن جراحی برای برداشتن کیست نیاز باشد.

کیست تخمدان کیسه پر از آب یا خونی در تخمدان است که اغلب هنگام تخمک گذاری به وجود می آید ، یعنی زمانی که تخمک از تخمدان آزاد میشود . گرچه خیلی اوقات علت مشخصی ندارند ، اما در اغلب موارد از اختلالات هورمونی ناشی میشوند. اختلالاتی که در مرحله اول دوره عادت ماهانه را به تعویض می اندازد و بیشتر به صورت کیست های فیزیولوژی بروز میکند .
ادامه مطلب
برچسب ها: کیست های تخمدان،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 24 دی 1389 توسط ماما | نظرات ()
تناسب اندام زنان بعد از زایمان

خود گذشتگی و صبر کلید رسیدن به اندامی متناسب بعد از زایمان است، درست مثل قبل از بارداری. اگر فکر می کنید حتی تصور داشتن اندام زیبا و متناسب بعد از زایمان، احمقانه است، سخت در اشتباهید. فقط کافی است که امیدوار باشید. در ادامه به نکاتی اساسی در مورد رسیدن به این هدف پرداخته می شود...


ادامه مطلب
طبقه بندی: دوران بارداری، 
برچسب ها: تناسب اندام زنان بعد از زایمان،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 دی 1389 توسط ماما | نظرات ()
امروز یکی از باردارام اومده بود دیدم شکمش کوچیک شده ترسیدم اخه تاریخ زایمانش دو هفته دیگه بود.

گفتم شکمت کو؟ گفت تو سالنه


نگو سزارین شده 38 هفته

شوهرش اولای بارداریش بچه رو نمیخواست.


یه بارم اومده بود با درد شدید که وقتی داشتم صدا قلب بچشو میشنیدم گفت شوهرش زدتش


تو کل بارداری هم هر چی رفت سونوگرافی معلوم نشده بود دختره یا پسر


خلاصه امروز با مادر شوهرش اومده بود واسه دخترش پرونده باز کنه.


کلی خوشحال بود میگفت شوهرش بهتر شده رفتارش

مگفت باباش گفته دختر چهل روز نشده جاشو تو دل همه باز میکنه


گفتم آره دختر رحمته


هر بار که یکی از این باردارام زایمان میکنن انگار خودمم باهاشون باردار بودمو زاییدم بسکه خیالم راحت میشه
طبقه بندی: خاطرات من و درمانگاه و بیمارستان، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 19 دی 1389 توسط ماما | نظرات ()
آیا در زمان عادت ماهیانه احتمال بارداری وجود دارد؟

خیلی ها فکر میکنند که اگر فرد در زمان عادت ماهیانه اقدام به رابطه جنسی نماید ، احتمال بارداری وجود نخواهدداشت. اما باید گفت که این امکان وجود دارد که وی در دوران خونریزی نیزباردار گردد.
تعدادی دلیل برای این مهم وجود دارد که برجسته ترین آنها عبارت است :ادامه مطلب
برچسب ها: جلوگیری از حاملگی،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 16 دی 1389 توسط ماما | نظرات ()
چند رو ز پیش یه بچه اومده بود که مشکل گفتاری داشت . از روپوش سفید هم میترسید .به زور مامانش اوردش جلو میزم.با یه برگه واسش موشکو قایق درست کردم تا بالاخره ارتباط برقرار کرد اسمش محمد عرفان بود .بعد 12 سال نازایی به دنیا اومده بود

کلی با مامانش حرف زدم که امیدوار بشه با گفتار درمانی بچش میتونه حرف بزنه .فرستادمش پیشه همون دوست با روحیمون که براش فرم پر کنه و بفرستش گفتار درمانی.

امروز وسط یه عالمه شلوغی یهو دیدم یه صدا میاد که هی مگه: ییام ییام

نگاه کردم دیدم محمد عرفانه اومده بود با مامانش پیش پزشک. یه راست اومده بود تو اتاق من سلام کنه


اینقده ذوق  کردم خستگیم در اومد.طبقه بندی: خاطرات من و درمانگاه و بیمارستان، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 13 دی 1389 توسط ماما | نظرات ()

 سلاااااام من یه مامام که تو یه درمانگاه کار میکنم خیلی شلوغه

تازگیا یه مامای جدید اومده با یه کیسه روحیه خیلی با حاله 

دفتراشو برده خونشون صورتی کرده اورده 

ادم میبینتش روحیه میگیره  دوست داره با مریضا روبوسی کنه  

طبقه بندی: خاطرات من و درمانگاه و بیمارستان، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 13 دی 1389 توسط ماما | نظرات ()


روش اورژانس پیشگیری از بارداری و فراورده های داروئی موجود Emergency Contraception

توضیح روش:
روش اورژانس پیشگیری از بارداری ( EC ) روشی است که پس از تماس جنسی بدون استفاده از روشهای مطمئن پیشگیری از بارداری و یا هر موردی که احتمال بارداری ناخواسته پس از تماس جنسی را داشته باشد، می تواند تا پنج روز ( ۱۲۰ ساعت ) از بارداری پیشگیری کنند. این روش توسط کارکنان بهداشتی آموزش دیده ارائه می گردد. بدلیل درصد بالاتر شکست این روش و مداوم نبودن مصرف آن در مقایسه با سایر روش های مطمئن، فقط باید در موارد مشخص از آن استفاده کرد. این روش را نباید به عنوان یک روش دائمی پیشگیری از بارداری استفاده نمود.
ادامه مطلب
برچسب ها: Emergency Contraception، پیشگیری از تخمک گذاری، پیشگیری از بارداری، بارداری ناخواسته،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 12 دی 1389 توسط ماما | نظرات ()
روشهای آگاهی از زمان بارداری


در روش آگاهی از زمان باروری ، مجموعه ای از اطلاعات به خانمها داده می شود تا آنها بدانند که در چه روزهایی از ماه به احتمال زیاد می توانند در صورت انجام مقاربت حامله شوند ودر چه روزهایی این احتمال کم می باشد .

خانمها می توانند با مشاهده تغییراتی که در بدنشان ایجاد می شود بفهمند که زمان تخمک گذاری (آزاد شدن تخمک از تخمدانها ) چه موقعی می باشد . سپس آنها می توانند با استفاده از این اطلاعات از بروز حاملگی جلوگیری نمایند .
موثر ترین راه برای کشف این موضوع که زمان باروری هر شخصی در چه روزهایی از ماه می باشد ، استفاده از هر سه روشی است که در اینجا توضیح داده می شود ...ادامه مطلب
برچسب ها: تخمک، جلوگیری از بارداری، زمان باروری، تخمک گذاری،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 11 دی 1389 توسط ماما | نظرات ()
ورزش دوران بارداری برای مادر و جنین به یك اندازه مفید است

 محققان می‌گویند: عدم رغبت زنان باردار به ورزش كردن امری طبیعی است چون تغییرات بسیاری در بدن آنها ایجاد می‌شود كه همواره این تصور را بوجود می‌آورد كه ورزش ممكن است به او و یا فرزندش آسیب وارد كند.

اما به گفته كارشناسان پزشكی؛ یك برنامه ورزشی دقیق و تحت نظر پزشك می‌تواند هم برای مادر و هم برای فرزند او نتایج سودمندی داشته باشد.

دكتر رائول آرتال رییس زنان و مامایی و بهداشت زنان در دانشكده پزشكی دانشگاه سنت لوئیز در این باره خاطرنشان كرد: ما اكنون می‌دانیم زنانی كه در دوران بارداری ورزش می‌كنند كمتر به مشكلات و بیماریهای خاص مانند دیابت حاملگی مبتلا می‌شوند.

با ورزش كردن در این دوره نه تنها تناسب ماهیچه‌ای – استخوانی بدن حفظ می‌شود بلكه زن باردار می‌تواند بهتر با تغییرات آناتومیك و فیزیولوژیك مربوط به بارداری سازگار شود. هم چنین زنانی كه در دوران باراری ورزش می‌كنند در هنگام زایمان بهتر طاقت می‌آورند و پس از وضع حمل نیز سریعتر بهبود پیدا می‌كنند.

كودك نیز در این میان سود می‌برد. برای مثال ورزش كردن مادر در زمان بارداری باعث می‌شود كه قلب و عروق كودك وی بهتر كار كند و نرخ مشكلات قلبی كشنده در این نوزادان كاهش می‌یابد.

بر همین اساس محققان می‌گویند: زنان باردار باید روزانه ۳۰ دقیقه و در بیشتر روزهای هفته ورزش سبك انجام دهند كه حتما باید با مشورت پزشك این كار صورت گیرد.
برچسب ها: ورزش دوران بارداری، مادر و جنین، زایمان،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 7 دی 1389 توسط ماما | نظرات ()
ترک موز و نمک برای دختر دار شدن

زنانی كه قصد بارداری دارند و ترجیح می‌دهند فرزندشان دختر باشد باید مصرف مواد غذایی غنی از سدیم و پتاسیم مثل زیتون شور، ماهی دودی، پنیر آبدار، سیب زمینی سرخ شده، گوشتهای فرآوری شده، نان سفید و پاستا را كاهش داده و در عوض روی مواد غذایی غنی از كلسیم و منزیم متمركز شوند.

سلامت نیوز: پژوهشگران می‌گویند: اگر می‌خواهید صاحب فرزند دختر بشوید مصرف نمك و موز را کم كنید و در عوض به رژیم غذایی خود لوبیا و پنیر سفت را اضافه كنید. البته به جای نمک معمولی میتوان از نمک دریا
در رژیم غذایی  بهره برد.

به گزارش ایسنا، محققان دانشگاه ماستریچ در هلند در این پژوهش دریافته‌اند: زنانی كه قصد بارداری دارند و ترجیح می‌دهند فرزندشان دختر باشد باید مصرف مواد غذایی غنی از سدیم و پتاسیم مثل
 مثل زیتون شور، ماهی دودی، پنیر آبدار، سیب زمینی سرخ شده، گوشتهای فرآوری شده، نان سفید و پاستا را كاهش داده و در عوض روی مواد غذایی غنی از كلسیم و منزیم متمركز شوند.
به گزارش روزنامه دیلی میل، مواد غذایی حاوی مقادیر بالای كلسیم شامل ماست کم چرب، پنیر سفت(مثل پنیر تبریزی)، اسفناج، بادام،‌ جو، كلم و پرتقال هستند. همچنین حبوبات مثل نخود و غلات سبوس‌دار حاوی مقادیر زیادی منیزیم هستند. 

این محققان تاكید كردند كه رژیم غذایی پدر تاثیری روی جنسیت كودك ندارد. 

پژوهشگران در این تحقیق 5 ساله 172 زن اروپای غربی از 23 ساله تا 42 ساله را تحت مطالعه و بررسی قرار دادند و به این نتایج علمی دست یافته‌اند.
طبقه بندی: تعیین جنسیت جنین، 
برچسب ها: جنسیت، دختر دار شدن، رژیم غذایی،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 5 دی 1389 توسط ماما | نظرات ()
صبحانه‌ای که می‌خورید تعیین کننده جنسیت کودکتان است.

هرچند تأثیر تغذیه مادر بر روی سلامت جنین از پیش ثابت شده بود اما مطالعات جدید اخبار تازه‌تری را در این زمینه در اختیار محققان قرار داده است. تحقیقات نشان می‌دهد که مواد مصرفی در صبحانه می‌تواند حتی بر روی جنسیت جنین نیز تأثیر بگذارد. همه ما می‌دانیم که صبحانه یکی از مهم‌ترین وعده‌های غذایی در روز است،اما به تازگی دانشمندان در حال مطالعه تأثیر مواد غذایی مصرف شده در این وعده غذایی بر روی جنسیت جنین هستند.
 نتایج مطالعاتی که اخیراً بر روی زنان باردار صورت گرفته نشان می‌دهد زنانی که در صبحانه از رژیم‌های غذایی محتوی غلات استفاده می‌کنند
 ......


ادامه مطلب
برچسب ها: فرزندان پسر، جنسیت نوزاد، صبحانه، حاملگی، بارداری،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 4 دی 1389 توسط ماما | نظرات ()
آمپول ضد باروری برای مردان

تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می‌دهد که آمپول ضد باروری برای مردان می‌تواند به اندازه قرص ضد بارداری زنان موثر باشد. به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا منطقه خوزستان، دانشمندان معتقدند که مردها می‌توانند از طریق تزریق ماهانه .....


ادامه مطلب
برچسب ها: تستوسترون، آمپول، بارداری، جلوگیری، اسپرم، LH، FSH، هورمون،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 3 دی 1389 توسط ماما | نظرات ()
درباره وبلاگ
سلام من یه ماما ام که تو یه مرکز بهداشتی کار میکردم حالا اومدم تو بیمارستان اگه سوالی در مورد مامایی ،بارداری ،زنان ،زایمان و خلاصه هر چی که به زنان ربط داره دارید در سایت مشاورماما بپرسید یا با شماره های مرکز مشاوره تماس بگیرید.گاهی اونجا هم شیفتم آخه .اینجا بیشتر خاطرات کاریمه فعلا.
ممنون
» پست الکترونیک
» تماس با مدیر
» RSS
» ATOM
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
امکانات جانبی
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic